Katalogi on-line | Kontakt | Mapa dojazdu | Godziny otwarcia

Aktualności


UWAGA!


W ZWIĄZKU Z WYBORAMI DO SENATU

W DNIU 20.02.2018 (WTOREK) W GODZ.13.00 - 15.00

BIBLIOTEKA GŁÓWNA BĘDZIE NIECZYNNAUwaga na fałszywe czasopisma i nieuczciwych wydawców!


Ośrodek Informacji Naukowej Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu przestrzega przed fałszywymi czasopismami. „Wydawcy” fałszywych czasopism bardzo często podszywają się pod istniejących wydawców np.:

  • - poprzez podobnie brzmiący tytuł czasopisma,

  • - skopiowany z prawdziwego tytułu numer ISSN, skład rady naukowej czy adres korespondencyjny,

  • - podając fałszywy Impact Factor lub stosując inne nazwy wskaźnika jak: "Unofficial Impact Factor", "Prognostic IF", "Real IF", "Journal IF".

Zdarzały się również przypadki, że „oszuści” podawali się za czasopisma, które nie posiadały strony internetowej (taki los spotkał m.in. : Wulfenia, Bothalia, Archives des Science, Sylwan, Mitteilungen Klosterneuburg ).

Nieuczciwi wydawcy prowadzą agresywną promocję swoich tytułów. Nierzadko wysyłają do pracowników naukowych e-maile z ofertą szybkiej publikacji. Taka publikacja bardzo często nie jest poddawana procesowi recenzji a fałszywy wydawca żąda wysokich opłat za dopuszczenie jej do druku oraz za inne nieistniejące usługi.

Listę fałszywych czasopism można znaleźć pod adresem:

https://beallslist.weebly.com/

Aby uchronić się przed publikowaniem w fałszywym czasopiśmie należy:

  • - dokładnie sprawdzić tytuł czasopisma oraz jego numer ISSN,

  • - sprawdzić wartość wskaźnika Impact Factor w bazie Journal Citation Reports, znajdującej się na platformie Web of Science,

  • - sprawdzić czy czasopismo rzeczywiście jest indeksowane w bazach, np. Web of Science czy Scopus.

Oferty od nieznanego czasopisma prosimy traktować z bardzo dużą ostrożnością.

W razie jakichkolwiek wątpliwości odnośnie wiarygodności i prawdziwej tożsamości czasopisma, prosimy o kontakt z Ośrodkiem Informacji Naukowej Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu (Biblioteka pok. 25, tel. 713473233, 713473386, oin@awf.wroc.pl) oraz Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą.


Artykuły opisujące problem:

http://ekulczycki.pl/warsztat_badacza/uwazajcie-na-falszywe-czasopisma-oszusci-nie-spia/

https://www.researchgate.net/publication/263086604_Hijacked_Journal_List_List_of_Hijacked_Journals_and_Fake_Publishers_First_Edition_June122014

http://www.nature.com/news/sham-journals-scam-authors-1.12681

http://www.sciencemag.org/news/2015/11/feature-how-hijack-journal

http://www.dgt.uns.ac.rs/pannonica/papers/volume19_2_6.pdf


UWAGA!

Zapraszamy do udziału w internetowych szkoleniach z obsługi Web of Science, organizowanych przez firmę Thomson Reuters. Szkolenia odbywają się w języku polskim na platformie WebEx. Poniżej znajduje się link do rejestracji, po której otrzymacie Państwo e-mail z dostępem do spotkania i instrukcjami:

Rejestracja na szkolenia


ZAPRASZAMY!

UWAGA!

Z okazji jubileuszu 70-lecia Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu Biblioteka Główna opracowała "Katalog prac doktorskich Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu: 1960-2015".

UWAGA!

Propozycje zakupu książek oraz prenumeraty czasopism niezbędnych w dydaktyce i pracy naukowej należy zgłaszać do mgr Wioletty Saduś e-mail: wioletta.sadus@awf.wroc.pl.

UWAGA!

Biblioteka Główna umożliwia pracownikom Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu zdalny dostęp do zasobów elektronicznych Wirtualnej Biblioteki Nauki z komputerów domowych. Zainteresowanych zapraszamy do Ośrodka Informacji Naukowej (Biblioteka Główna, pokój 27).

Instrukcja logowania do zasobów Wirtualnej Biblioteki Nauki.

Lista A-to-Z:


Link do listy AtoZ

UWAGA!

Dostęp do wybranych czasopism wydawnictwa Lippincott Williams & Wilkins na platformie OvidSP.

Informacja dla pracowników naukowych

W serwisie OIN uruchomiony został dostęp do nowej bazy "Cytowania Publikacji Pracowników AWF"

Dostęp do libra.ibuk.pl


IBUK Libra -platforma książek elektronicznych umożliwia dostęp do publikacji z oferty Wydawnictwa Naukowego PWN oraz innych wydawnictw (194 publikacje, w tym publikacje darmowe). - Dostęp do publikacji z sieci bibliotecznej : http://libra.ibuk.pl

Książkę znajdziesz po wybraniu opcji: "Publikacje, do których mam dostęp" a następnie odpowiedniej kategorii.

- Dostęp do publikacji spoza sieci bibliotecznej, czyli – hasła dostępu do ibuków można otrzymać w wypożyczalni BG AWF pok. nr 13Dostęp do EBSCO

Pracowników i studentów naszej uczelni, zainteresowanych domowym dostępem do baz EBSCO, zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 15:00 do Ośrodka Informacji Naukowej (Biblioteka Główna pok. 35) w celu uzyskania loginu i hasła.

Instrukcja wyszukiwania indeksu Hirscha

W serwisie OIN w zakładce "Cytowania i indeks Hirscha" jest dostępna instrukcja wyszukiwania indeksu Hirscha w Web of Science.

Przedłużenie terminu wypożyczenia książek

Prolongaty wypożyczonej książki może czytelnik dokonać jednorazowo z własnego konta pod warunkiem, że:

  1. jest to pierwsze przedłużenie terminu zwrotu,
  2. książka nie jest zamówiona przez innego czytelnika,
  3. czytelnik nie ma żadnych nieuregulowanych zobowiązań wobec biblioteki.

Na swoim koncie należy kliknąć w l.p. (liczbę porządkową) konkretnej pozycji i w opcję Przedłuż, a następnie sprawdzić, czy zmienił się termin zwrotu.

 
 
 ©2009-2010  BG AWF Wrocław | Poczta | Serwis wewnętrzny | AWF Wrocław | Informacje techniczne | Administrator stronyRSS Valid CSS 2.1Valid XHTML 1.0 stat4u